Category Archives: Blog

Plenerowa sesja fotograficzna członków grupy PRZEŁOMOWE Kadry (ZDJĘCIA)

Mroźny poranek w wolny dzień jakim jest niedziela dla większości osób byłby idealnym pretekstem do relaksu w domowym zaciszu. Dla większości, ale nie dla miłośników fotografii działających na grupie Przełomowe Kadry. To społeczność zrzeszająca osoby interesujące się „chwytaniem w kadr” otaczającego nas świata. Spotkamy tu zarówno zaawansowanych fotografów, jak również amatorów i początkujących, chcących zgłębić tajniki fotografii. Ta grupa jest dla ludzi na każdym poziomie umiejętności, pozwalając rozwijać się w każdym kierunku czy tematyce.

Renesans węgla jest faktem. Pytanie jak długo potrwa

Czyżby świat i Europę czekało dłuższe pożegnanie z węglem? Zawirowania z cenami paliw i ich nośników nazywane są coraz częściej kryzysem energetycznym, a nakładają się nań zaburzenia w całej globalnej gospodarce. Dyskusja o tempie dekarbonizacji zyskała nowy, wyrazisty kontekst, choć nie zmienił się zestaw argumentów.

"Przełom" zaprasza do czytania najnowszego numeru

Czeka w nim na Was mnóstwo fajnych tekstów. Proponujemy oderwać się od ciągłych doniesień o koronawirusie i zanurzyć w świat niesamowitych fotografii członków grupy „PRZEŁOMowe Kadry”. Można też poczytać m.in. planach dotyczącyh Willi NOT w Trzebini, feriach w mieści i nauce w piżamie. Co jeszcze?

Tajemnicza Willa NOT, zdjęcia z pustostanu oraz ferie poza miastem – lektura na weekend z „Przełomem"

Aktualne wydanie tygodnika „Przełom” zawiera także sporo treści kulturalnych oraz tych dotyczących uczniów – nauki zdalnej i ferii zimowych. Proponujemy oderwać się od ciągłych doniesień o koronawirusie i zanurzyć się w świat niesamowitych fotografii wykonanych ręką artystów z grupy „PRZEŁOMowe Kadry”. A także zgłębić wiedzę na temat planów dotyczących Willi NOT w Trzebini.

Ministerstwo Klimatu wyjaśnia, co się stało z pieniędzmi ze sprzedaży CO2

W mediach pojawiły informacje, że tylko 4 proc. środków, pozyskiwanych ze sprzedaży praw do emisji CO2 Polska przeznaczyła na modernizację energetyki i odchodzenie od technologii węglowych. Ministerstwo Klimatu dementuje te zarzuty i przypomina, że zgodnie z przepisami unijnymi przynajmniej 50 proc. środków ze sprzedaży CO2 jest wydatkowane co roku na cele klimatyczne.

Kluczowy energetyczny projekt z wątpliwościami. Optymizm przygasł, ministerstwo uspokaja

Projekt tworzenia NABE (Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego) powinien niebawem wejść w nowy etap. Doradzające koncernom KPMG Advisory ma – zgodnie z harmonogramem – przedstawić wyniki swoich prac jeszcze w I kwartale 2022.  Władze zapewniają, że tworzenie NABE idzie zgodnie z planem. W ocenie analityków nabycie przez Skarb Państwa akcji/udziałów w wydzielanych spółkach określane projektowo na  II/III kwartał 2022 jest jednak nierealne.  Nie można wykluczyć nagłych zwrotów akcji. Newralgiczne dla powodzenia projektu pozostaje zyskanie akceptacji Komisji Europejskiej i  energetyków.